-
Notifications
You must be signed in to change notification settings - Fork 6
New issue
Have a question about this project? Sign up for a free GitHub account to open an issue and contact its maintainers and the community.
By clicking “Sign up for GitHub”, you agree to our terms of service and privacy statement. We’ll occasionally send you account related emails.
Already on GitHub? Sign in to your account
Development workflows - по-лесно въвеждане в проекта #38
Comments
Ето с какво мога да допринеса:
Като цяло моля, имайте предвид че:
|
За това как да се пуснат тестовете -> #30. Update-нах issue-то с това как го направих аз. |
Update: Обновин отново issue #30 с това как се пускат тестовете на datapusher. |
@antitoxic златен си 💋 Ще го пробвам и ще пиша обратно в тази карта! |
@ALL Има ли |
@marchev, да 3.
|
@antitoxic Според мен някакво README, което очертава тези елементи, би било по-подходящо. |
@marchev лимитирани са силите за координация. Работещите по проекта нека се фокусират по развитието и бъговете, независимо как го развиват локално. Да, губи се portability, но минимално, а екипът е доволен и продължава. + Docker е по-леко от 1 виртуалка с вагрант само на unix, т.е. пак ще има OS разлики. Нека направим така: Който има желание и има свободно лично време, и му е кеф, нека разцъква. Ще се приемат pull request-и. @RadoRado изяви подобен интерес. Ако решите join forces 💥 PS: пример за време са и тези дискусии. Стойностни са. Едновременно с това, те ядат от координацията по други неща. Засега просто не е приоритет. |
@marchev аз съм надъхан да го направим това, защото ще свали летвата за вход в проекта по много важен параметър - времето, за да подкараш и да почнеш да бориш issue-та. Хайде ще се доразберем по gitter 🐼 |
Така, вчера имах известни (големи) драми с OS-а ми и респективно Vagrant, за това си взех чиста виртуалка с Debian и всичко тръгна почти от първият път. Имах следните проблеми:
Това, което ще направя в свободното си време (извън track-ваното за проекта) е да си оправя моят OS (да мина към LTS) и да наглася един Vagrant image с всичко готово и setup-нато за dev. @marchev може да се разберем за удобно за мен и за теб време да итерираме в/у този проблем 👍 За сега оставям картата отворена. Като имам готов Vagrant и съм го тествал с 3rd party човек, ще пиша пак тук 🐼 |
Малък update от мен, как работя в момента:
Решението е доста dirty hack, но все още не съм имал възможност да преинсталирам до LTS версия на Ubuntu, за да се преборя с Vagrant–а. |
Ако не искате да използвате виртуална машина и искате да си debug-вате локално можете да използвате тези скриптове: ckan-helpers Може да се инсталира на всякаква машина, но първо трябва да се инсталират dependencies, които са посочени в документацията на CKAN. Също така се стартира локален сървър с paster и не е нужно да се инсталира apache или nginx. Самия install скрипт създава локална директория с име INSTANCE_NAME и инсталира всичко вътре. В директория INSTANCE_NAME/src/ckan създава един файл (run_dev.sh), който стартира приложението (преди това сменя схемата на jetty, за да може да се работи с различни инсталации на една и съща машина). Друго, което може би трябва да се смени - на Ubuntu 15.10 jetty service-a се казва jetty8. Така го оставих в скрипта, но може да се наложи да го смените, преди инсталация, за да работи правилно. |
Здравейте на всички 🐼
Тъй като това е open source проект и шансът да има нови хора, които да помагат е голям.
За да спестим време на всички, според мен ще е добра идея към ckan-install, всеки, работил по CKAN-а да разпише неговия dev workflow.
Например, @antitoxic ползва Vagrant. Гледам, @mitio също има commits, а следните хора са писали в документа за track–ване на време, че са го подкарали:
"Setup на проекта на нова виртуалка. Като цяло имах проблеми да го инсталирам на Ubuntu 14.04 и го setup-нах на старата LTS верия, 12.04"
"Setup на проекта. Подкаран, но имам проблем когато се логна. Подозирам куки/домейн/права, но не съм го преодолял все още."
"Setup на проекта. Успешно подкаран чрез инсталационните инструкции в CKAN docs, но с известни разминавания от това, което се използва в governmentbg"
Това би спестило време на новоидващите и ще им помогне да не борят вече преборени проблеми.
Към момента, аз се опитвам да го подкарам с Vagrant, като след това ще опиша какви са ми били стъпките, за да стигне до нещо работещо - не само като CKAN, но и като цялостен development workflow.
Като допълнение, може да се разпише (ако вече няма):
capistrano
||fabric
|| нещо другоМнения? 🐼
The text was updated successfully, but these errors were encountered: